Naprawa Manua Beko Wtz101435bi

Naprawa urządzenia Beko Wtz101435bi może być skomplikowana i czasochłonna, dlatego ważne jest, aby zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia i wykonać wszystkie wymagane kroki. Na początek możesz sprawdzić, czy wszystkie połączenia są dobrze podłączone i czy zasilacz jest podłączony. Następnie możesz sprawdzić, czy wszystkie części są w dobrym stanie i czy są wymienione w instrukcji obsługi. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz spróbować skontaktować się z producentem w celu uzyskania dalszych instrukcji.

Ostatnia aktualizacja: Naprawa Manua Beko Wtz101435bi

Produkt został dodany do listy życzeń.

Produkt został usunięty z listy życzeń.

Lista życzeń jest pełna. Usuń produkty, aby dodać więcej.

Are you sure you want to clear your wishlist?

Można porównywać produkty tylko z tej samej kategorii.

Dodano element do porównania. Kontynuuj!

Usunięto element z listy porównawczej.

Lista porównawcza jest pełna!

Na liście znajduje się tylko 1 produkt. Dodaj więcej produktów, aby móc je porównać.

Wybierz idealne urządzenie

Utrzymywanie świeżości żywności w lodówce Beko

Ciesz się doskonałymi rezultatami prania za każdym razem

Pełnowymiarowe zmywarki zapewniające łatwe zmywanie

Wielofunkcyjne odkurzacze posprzątają każdy zakamarek domu

  • ChłodnictwoChłodziarki
  • ZamrażarkiChłodziarko-zamrażarkiChłodziarki do zabudowyChłodziarko-zamrażarki do zabudowy
GotowanieKuchnie wolnostojącePiekarniki do zabudowySzuflady grzewczeMikrofale do zabudowyMikrofale wolnostojącePłyty do zabudowyOkapy do zabudowyZestaw do zabudowyZmywanieZmywarki wolnostojąceZmywarki do zabudowyMałe AGDEkspresy do kawyCzajnikiWyciskarkiBlenderyMikseryTostery i OpiekaczePralkiPralki wolnostojącePralki do zabudowyPralko-suszarkiWolnostojące pralko suszarkiPralko suszarki do zabudowySuszarki automatyczneŻelazkaŻelazka paroweStacje parowePranieCzyste powietrzeOczyszczacze powietrzaOdkurzaczeAutomatyczne roboty odkurzająceOdkurzacze bezprzewodoweOdkurzacze tradycyjneUrządzenia do dezynfekcjiUrządzenie UVC do dezynfekcjiO firmie Beko

O nas

Kariera

Dla akcjonariuszy

Partnerstwa

Strategia podatkowa

B2B - InwestycjePomoc technicznaBlogPromocje

Znajdź sprzedawcę detalicznego

Produkty - Funkcje i Innowacje.

Technologia HarvestFresh™

Pełnia witamin zachowana na dłużej, dzięki innowacyjnej technologii 3 kolorów, które imitują 24-godzinny cykl słońca w lodówkach. 

Wiele funkcji gotowania, które ułatwiają zdrowe życie

Funkcje zmywarki, które zaoszczędzą Twój czas.

Doskonałe funkcje piorące, które ułatwiają życie

Zapewniające świeżość funkcje okapu, które ułatwiają życie

Istnieje kilka powodów, dlaczego płukanie może być przeprowadzane nieprawidłowo. W rezultacie na pranych ubraniach mogą być widoczne białe plamy lub mogą one być zamydlone. Sprawdź, czy jeden z poniższych sposobów rozwiąże problem.

Unikaj przeciążania urządzenia

Pralki mają różne pojemności załadunkowe. W przypadku przeciążenia urządzenia detergent może utknąć pomiędzy zagnieceniami ubrań i nie rozpuścić się całkowicie. Informacje na temat programów i ich pojemności prania można znaleźć w instrukcji obsługi. Jeśli masz problem ze znalezieniem swojej instrukcji, pobierz ją z tej strony, wpisując numer posiadanego modelu. 

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat prania, zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi prawidłowego ładowania pralki i ilości prania, jaką może udźwignąć Twoja pralka.

Należy unikać używania zbyt dużej ilości detergentu

Być może używasz zbyt dużej ilości detergentu lub jest on nieodpowiedni w przypadku posiadanego urządzenia. Zapoznaj się z instrukcjami na opakowaniu detergentu, aby dowiedzieć się, czy jest on odpowiedni dla danej pralki. Należy upewnić się, że stosowana ilość nie jest większa niż zalecana.

Upewnij się, że detergent został umieszczony w odpowiedniej przegródce

W szufladce na detergenty znajdują się trzy przegródki, z których dwie przeznaczone są na detergent, a jedna na środek zmiękczający.

Przegródka oznaczona jako „I” jest przeznaczona do prania wstępnego, a kolejna, oznaczona jako „II”, do prania zasadniczego. Środkowa przegródka to miejsce na zmiękczacz tkanin. Upewnij się, że detergent został umieszczony w odpowiedniej przegródce.

Detergent należy umieszczać w pierwszej przegródce tylko w przypadku stosowania programu prania wstępnego. W przeciwnym razie pralka użyje tylko połowy detergentu. Pozostała ilość wody może zostać uwolniona do bębna podczas procesu płukania. W tym momencie detergent nie rozpuszcza się całkowicie i może spowodować powstanie plam.

Sprawdź, czy wąż odpływowy nie jest zgięty lub zatkany

Wąż pomiędzy urządzeniem a odpływem nie powinien być zagięty ani zatkany. Jeśli wąż nie będzie w stanie prawidłowo usunąć wody, na praniu mogą pozostać zamydlone resztki. Sprawdź wąż i w razie potrzeby odblokuj lub wyprostuj go.

Sprawdź, czy filtr pompy nie jest zanieczyszczony lub zatkany

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest niedrożność filtra pompy. Filtr pompy należy czyścić co trzy miesiące lub w przypadku jego zapchania. Filtr ten służy do wychwytywania obcych przedmiotów, takich jak guziki lub monety, oraz zapobiega przedostawaniu się tych przedmiotów do węża spustowego. Znajduje się on w prawym dolnym rogu pralki.

Aby wyczyścić filtr pompy, należy otworzyć pokrywę i odsłonić filtr. Niektóre modele pralki są wyposażone w mały wąż umocowany za pokrywą, aby odprowadzić wodę z filtra. Inne po prostu odprowadzają wodę po wyciągnięciu filtra. W obu przypadkach dobrze jest umieścić pod filtrem pojemnik lub ręczniki.

Jeśli widzisz wąż, wyciągnij go i zdemontuj, a następnie poczekaj, aż cała woda wypłynie. Jeśli nie, obróć filtr w lewo i wyciągnij go. Podczas wykonywania tej czynności woda powinna wypłynąć. Usuń brud, włosy i ciała obce z filtra. Następnie wypłucz go pod bieżącą wodą.

Sprawdź, czy we wnęce filtra nie ma zabrudzeń, monet lub guzików. Wytrzyj go wilgotną szmatką. Na koniec należy wymienić i zabezpieczyć filtr, obracając go w prawo, a następnie ponownie założyć nakładkę.

Sprawdź ciśnienie wody

Pralka potrzebuje ciśnienia wody wystarczającego do usunięcia detergentu z szuflady. Sprawdź ciśnienie wody, patrząc na manometr podłączony do przewodu wodnego lub podłączając manometr do zaworu za pralką.

Ciśnienie wody wymagane do uruchomienia pralki Beko mieści się w zakresie od 1 do 10 barów (0, 1–1 MPa). Jeśli ciśnienie jest niższe niż to przedstawione powyżej, przewody wodne mogą być zatkane lub nieszczelne. W takim przypadku należy wyłączyć zawór dopływu wody i skontaktować się z certyfikowanym hydraulikiem.

Istnieje kilka powodów wycieku z pralki. Sprawdź, czy jeden z poniższych sposobów rozwiąże problem.  

Sprawdź, czy połączenie dopływu wody nie jest poluzowane

Sprawdź podłączenie dopływu wody do pralki. Jeśli jest poluzowane, dokręć nakrętkę. 

Sprawdź, czy węże doprowadzające wodę i odpływowe nie są zagięte lub zatkane

Węże doprowadzające wodę i odpływowe nie powinny być zagięte ani zatkane. W razie potrzeby odblokuj je lub wyprostuj. Wymień nieszczelne, dziurawe lub zardzewiałe węże.

Sprawdź, czy uszczelki przewodu dopływu nie są poluzowane

Przewód dopływu wody ma uszczelkę po obu stronach. Te dwie uszczelki z czasem mogą się poluzować. Jeśli z węża dopływu wycieka woda, może być konieczna wymiana uszczelek.

Sprawdź, czy połączenie przewodu przedłużającego nie jest poluzowane

Sprawdź połączenie między przewodem przedłużającym a wężem odpływowym pralki. Wszystkie połączenia muszą być zabezpieczone. Sprawdź, czy zacisk nie poluzował się z upływem czasu. W razie potrzeby należy go dokręcić lub wymienić.

Sprawdź, czy filtr pompy nie jest zanieczyszczony lub zatkany

Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest niedrożność filtra pompy. Filtr pompy należy czyścić co trzy miesiące lub w przypadku jego zapchania. Filtr ten służy do wychwytywania ciał obcych, takich jak guziki lub monety, oraz zapobiega przedostawaniu się tych przedmiotów do węża odpływowego. Znajduje się on w prawym dolnym rogu pralki. 

Aby wyczyścić filtr pompy, należy otworzyć pokrywę i odsłonić filtr. Niektóre modele pralki są wyposażone w mały wąż umocowany za pokrywą, aby odprowadzić wodę z filtra. Inne po prostu odprowadzają wodę po wyciągnięciu filtra. W obu przypadkach dobrze jest umieścić pod filtrem pojemnik lub ręczniki.

Jeśli widzisz wąż, wyciągnij go i zdemontuj, a następnie poczekaj, aż cała woda wypłynie. Jeśli nie, obróć filtr w lewo i wyciągnij go. Usuń brud, włosy i ciała obce z filtra. Następnie wypłucz go pod bieżącą wodą.

Sprawdź, czy we wnęce filtra nie ma zabrudzeń, monet lub guzików. Wytrzyj go wilgotną szmatką. Na koniec należy wymienić i zabezpieczyć filtr, obracając go w prawo, a następnie ponownie założyć nakładkę.

Sprawdź wypoziomowanie urządzenia.

Aby pralka działała prawidłowo, musi stać równo i stabilnie na nóżkach. Spróbuj poruszać urządzeniem na boki lub do przodu i do tyłu. Jeśli kołysze się nadmiernie, podłoga lub stopki urządzenia mogą być nierówne. 

Sprawdź wypoziomowanie urządzenia za pomocą poziomicy spirytusowej. Jeśli urządzenie nie jest wypoziomowane, wyreguluj stopki znajdujące się na spodzie pralki. Poluzuj je i obróć nóżki w prawo lub w lewo, aż zetkną się stabilnie z podłogą. Ponownie dokręć ręcznie wszystkie nakrętki zabezpieczające.

Unikaj przeciążania urządzenia

Pralki mają różne pojemności załadunkowe. W przypadku przeciążenia urządzenia detergent może utknąć pomiędzy zagnieceniami ubrań i nie rozpuścić się całkowicie. Informacje na temat programów i ich pojemności prania można znaleźć w instrukcji obsługi. Jeśli masz problem ze znalezieniem swojej instrukcji, pobierz ją z tej strony, korzystając z numeru modelu posiadanego produktu.

Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi prawidłowego ładowania pralki oraz ilości prania, jaką może udźwignąć Twoja pralka.

Sprawdź, czy drzwi są prawidłowo zamknięte

Woda może wyciekać przez drzwiczki, jeśli nie są one dokładnie zamknięte. Należy wyjąć przedmioty, które zostały przytrzaśnięte przez drzwiczki i docisnąć je, aż rozlegnie się odgłos blokowania.

Sprawdź, czy szufladka na detergenty jest prawidłowo zamknięta

Upewnij się, że szuflada na detergenty jest prawidłowo zamknięta. Pralka może przeciekać, jeśli nie zostanie całkowicie zamknięta.

Naprawa Manua Beko Wtz101435bi

Bezpośredni link do pobrania Naprawa Manua Beko Wtz101435bi

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Naprawa Manua Beko Wtz101435bi