Konfiguracja Bosch Hbl87m53uc 6367

Konfiguracja Bosch Hbl87m53uc 6367 oferuje wiele funkcji, które zapewniają swobodę i kontrolę użytkownika. Obejmuje one programowalny panel sterowania, który umożliwia dostosowanie czasu gotowania i temperatury; timer, który można ustawić, aby wyłączyć urządzenie po upływie określonego czasu; i bezpośredni wybór temperatury, dzięki czemu użytkownik może wybrać dokładny poziom gotowania. Urządzenie ma również funkcję czyszczenia parowego, która usuwa wilgoć i pozostawia czystą kuchenkę za każdym razem. Ponadto, Hbl87m53uc 6367 oferuje trzy prędkości wentylatora, które ułatwiają kontrolowanie poziomu ciepła w kuchni.

Ostatnia aktualizacja: Konfiguracja Bosch Hbl87m53uc 6367

Chcesz samodzielnie podłączyć zmywarkę?

Jeśli masz pewność, że sobie z tym poradzisz, rozważ poniższe obszary:

 • Sprawdzenie dostawy
 • Ustawienie
 • Przyłącze spustowe
 • Przyłącze wody pitnej
 • Przyłącze elektryczne

Zapoznaj się z poniższym opisem.

Instrukcja obsługi

 • Powrót do przeglądu
 • Dostawa

  Zmywarka jest poddawana szczegółowym testom w fabryce w celu zapewnienia jej prawidłowego działania. Mogą pozostać niewielkie plamy po wodzie. Znikną one po pierwszym myciu.

  Ustawienie

  Ustal wymagane wymiary z instrukcji montażu. Wypoziomuj urządzenie, używając regulowanych stopek, tak aby urządzenie stało stabilnie.

 • Urządzenia z możliwością zabudowy i urządzenia zintegrowane, które będą później używane jako urządzenia wolnostojące, należy zabezpieczyć przed przewróceniem się, np. przykręcając je do ściany lub zamontowanie powierzchni roboczej, przykręconej do sąsiadujących szafek.
 • Zmywarkę można łatwo wbudować między drewniane lub plastikowe ścianki w aneksie kuchennym.
 • Przyłącze spustowe

  Kroki, które należy wykonać podczas podłączania zmywarki możesz znaleźć w instrukcji montażu. W razie potrzeby zamontuj syfon z króćcem przyłączeniowym.

  Podłącz wąż odpływowy do dyszy wylotowej syfonu, używając dostarczonych części. Upewnij się, że wąż odpływowy nie jest zagnieciony, przytrzaśnięty ani splątany oraz że w syfonie nie ma zaślepki uniemożliwiającej odprowadzanie ścieków.

  Przyłącze wody pitnej

  Podłącz przyłącze wody pitnej z sieci wodociągowej za pomocą dostarczonych części i zgodnie z instrukcją montażu. Upewnij się, że przyłącze wody pitnej nie jest zagniecione, przytrzaśnięte ani splątane.

  W przypadku wymiany urządzenia należy użyć nowego węża dopływowego dla wody.

 • Ciśnienie wody: min. 0, 05 MPa (0, 5 bar), maks. 1 MPa (10 bar).
 • Jeśli ciśnienie wody jest wysokie: zastosuj zawór redukcji ciśnienia.
 • Przepływ na poziomie: min. 10 litrów/minutę
 • Temperatura wody: zimna woda.
 • Jeśli woda jest ciepła: maks. temperatura 60°C.
 • Przyłącze elektryczne

  Zmywarkę należy podłączyć tylko do napięcia prądu przemiennego w zakresie od 220 V do 240 V i częstotliwości 50 Hz lub 60 Hz, do prawidłowo zainstalowanego gniazdka ściennego z ochronnym przewodem uziemiającym. Wymagane zabezpieczenie bezpiecznika, patrz tabliczka znamionowa 9J.

  Gniazdko zasilania musi znajdować się w pobliżu urządzenia i po montażu musi być łatwo dostępne. Jeśli wtyczka nie jest dostępna po montażu, należy zastosować wielobiegunowy rozłącznik z rozwarciem styków co najmniej 3 mm w celu zachowania zgodności z odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa.

  Zmiany w przyłączu instalacji elektrycznej mogą przeprowadzać wyłącznie specjaliści.

  Przedłużenie kabla zasilającego można uzyskać wyłącznie w dziale obsługi klienta.

  W przypadku zastosowania wyłącznika różnicowoprądowego można stosować wyłącznie wyznaczony typ, ponieważ tylko one są zgodne z przepisami.

  Urządzenie jest wyposażone w zabezpieczenie przed wyciekiem wody. System ten działa tylko wtedy, gdy płynie prąd.

  Jeśli masz więcej pytań lub wolisz, aby specjalista podłączył zmywarkę, skontaktuj się z infolinią serwisową. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

  Bosch EasyRemote pozwala na mobilną kontrolę i sterowanie domowym systemem ogrzewania (z regulatorem CW400) za pomocą smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie. Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu lub sieci WiFi.

  Bosch EasyRemote umożliwia komunikację on-line z automatyką sterującą gazowym kotłem kondensacyjnym i obiegami grzewczymi, czyli możliwość swobodnego programowania żądanej temperatury wewnątrz pomieszczeń oraz trybu pracy ogrzewania.

  Aplikacja współpracuje z urządzeniami wyposażonymi w automatykę Bosch Heatronic® 3, 3. 5 lub 4 współpracującą ze sterownikiem CW400*.

  Dodatkowo użytkownik ma dostęp do informacji o stanie pracy kotła grzewczego, ewentualnych usterkach (wraz z podaniem kodu usterki), temperaturach wewnątrz i na zewnątrz budynku, a w przypadku zastosowania systemu kolektorów słonecznych, do informacji o aktualnym uzysku solarnym oraz do danych historycznych.

  Elementem pozwalającym na komunikację pomiędzy smartfonem lub tabletem a automatyką ogrzewania jest moduł MB LAN marki Junkers lub MB LANi marki Bosch.

  * Aplikacja Bosch EasyRemote zastępuje starsze aplikacje JunkersHome oraz Bosch ProControl i jest w pełni kompatybilna wstecznie z modułami MB100-LAN i sterownikami CW400 marki Junkers.

  Aplikację Bosch EasyControl można pobrać ze strony

  Instrukcja instalacji modułu MB LANiInstrukcja instalacji modułu MB100-LAN

  Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
  If you watch the ads, you support portal and users.

  Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

  Piotr520 02 Apr 2020 19:11 5133

  • #1Level 24  

   #1

   Witam wszystkich.
   Odkopuję temat żebyście mi wytłumaczyli jedną rzecz. Czujki mam takie same jak autor tematu Bosch ISC-BPR2-W12 i dostałem rezystory 2, 2k 8sztuk i 1, 1k 16 sztuk.
   Szukam na pudełku i w instrukcji czujki jaki to typ, czy 2OEL/NC czy 2OEL/NO ale nic nie ma. Wiem jak te czujkę podłączyć z dwoma rezystorami 1, 1k ale po co te 2, 2K?
   Czy czujka wychodzi w takim czy innym układzie NC NO, czy ja to określam rezystorami? Bo się już pogubiłem.
   Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

   Moderated By suworow:

   Wydzielone z tematu:
   https://www. html 3. 1. 19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

   ............................................................................
   Ogłoszenie

   Wszystkich zainteresowanych jak to zrobić poprawnie, tak by nasze mienie było w miarę dobrze zabezpieczone a pieniądze wydane na sprzęt nie zmarnowane odsyłam do naszych poradników.

   Zapraszamy do zapoznania się z poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
   Poradniki dot. systemów zabezpieczeń
   Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
   Systemy zabezpieczeń

   Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
   Poradniki Ogólne

  • Helpful post

   #2bhtomLevel 38  #2

   Witam,

   Rezystory 2, 2k są po to, aby podłączyć w EOL, np. linie sabotażowe sygnalizatorów, obudów systemu, niektóre kontaktrony, itp.
   Czujki PIR i temu podobne jak najbardziej w DEOL.Pozdrawiam.

  • #3#3

   Rozumiem że czujkę pir muszę podłączyć z dwoma rezystorami 1, 1k a zabezpieczenie obudowy centrali ( wyłącznik przypominający krańcówkę) przez rezystor 2, 2k. Tylko w programie jaki wybrać typ czujki pir NO czy NC?

  • #4#4

   Witam,Doczytaj sobie jaką funkcję pełnią rezystory w liniach EOL i DEOL, oraz czy w przypadku podłączania sabotażu obudowy centrali jest konieczne stosowanie rezystora.

  • #5#5

   Doczytałem , już wiem do czego te rezystory.
   Rozumiem że rezystory to zabezpieczenie przed przypadkowym i celowym zwarciem. W sumie nie było by błędem gdybym użył rezystora w przypadku sabotażu obudowy centrali, choć prawdopodobieństwo zwarcia praktycznie niemożliwe, prędzej cała centrala się usmaży.
   Dzięki za uświadomienie.

  • #6User removed accountLevel 1  #6

   Piotr520 wrote:

   Rozumiem że rezystory to zabezpieczenie przed przypadkowym i celowym zwarciem.

   Źle rozumujesz. Dzięki rezystorom centrala wie, co wywołało alarm (zdarzeniu odpowiada różna rezystancja). Czy styk alarmowy, czy sabotażowy, czy czujka jest w czuwaniu, czy nie ma zwartego kabla... W nowszej, potrójnej parametryzacji (gdzie są trzy rezystory) przy zastosowaniu odpowiednich czujek centrala wie, czy ktoś nie zasłonił czujki (celowo bądź nieświadomie)
   ... i to wszystko na dwóch żyłach w kabelku.

  • #7#7

   Ech, to mój pierwszy alarm który montuję u siebie, jeszcze muszę trochę doczytać.
   Jeszcze jedno pytanie, czujka w kotłowni gdzie pracuje piec i zmienia się temperatura raczej może być problemowa?

  • #8#8

   PIR tak, ale są innego rodzaju czujki: dualne, mikrofalowe, kurtyny i bariery podczerwieni...

  • #9#9

   Ta zostanie najwyżej na zapas, a do kotłowni kupię coś innego.
   Dzięki za pomoc.

  • #10suworow

   VIP Meritorious for electroda. pl  #10

   Tu masz sporo rzeczy wyjaśnionych:

   Wybrane fragmenty:

   Co ustawiamy po stronie centrali:• Typ wejścia. ( jego parametryzację) Taką samą jaką ustawiliśmy rezystorami w czujce. W naszym wypadku będzie to DEOL NC ( w przypadku central które udostępniają konfigurację DEOL NC i DEOL NO) lub po prostu DEOL w przypadku innych central.

   Styki które nas interesują• dwa styki zasilania Tu podajemy w odpowiedniej polaryzacji zasilanie z centrali (plus do plusa, minus do minusa)
   • dwa styki sabotażu NC Zwarte gdy obudowa czujki jest zamknięta i reagujące rozwarciem na jej otwarcie.
   • dwa styki alarmowe NC. Zwarte gdy czujka jest zasilona i nie wykrywa ruchu, reagujące rozwarciem na wykrycie ruchu lub zdjęcie zasilania.

  • #11Dreamer93Level 14  #11

   Piotr520 wrote:

   Jeszcze jedno pytanie, czujka w kotłowni gdzie pracuje piec i zmienia się temperatura raczej może być problemowa?

   Sam PIR może tam wariować i dawać fałszywe alarmy, dałbym tam PIR + MW dla pewności.

  • #12#12

   suworow wrote:

   Tu masz sporo rzeczy wyjaśnionych:
   • dwa styki alarmowe NC.

   Dzięki za link, z samym połączeniem elektrycznym jak sądzę nie będę miał większych problemów, bardziej obawiam się pierwszego uruchomienia i ustawień w programie. Może zepnę to wszystko dziś wieczorem i spróbuję uruchomić, kurcze nawet na budowę nie ma jak pojechać bo u nas wylotówki obstawione, się porobiło a to dopiero początek .

   Dodano po 8 [godziny] 50 [minuty]:

   Post za postem, ale udało się uruchomić centralę i wydaje się że wszystko działa .
   Mam jeszcze pytanie, jak skonfigurować powiadamianie kartę sim i powiadamianie sms a także sterowanie. Wszystko co potrzebuję to dostać informację że alarm się załączył i żebym mógł przez sms uzbroić i rozbroić centralkę.
   Chodzi mi gównie o to okno, karta play

   Bo tutaj to rozumiem że wpisuję swój numer i to chyba wszystko, czy jescze muszę coś zaznaczyć przy sms?

   I czy są jakieś specjalne kody które muszę tu wpisać żeby uzbroić i rozbroić centralę, czy sam wpisuję jakiś kod?

  • #13#13

   Witam,

   Piotr520 wrote:

   Mam jeszcze pytanie, jak skonfigurować powiadamianie kartę sim i powiadamianie sms a także sterowanie.

   Nie uważasz, że w temacie Versy pytanie o Perfectę jest trochę nie na miejscu?
  • #14#14

   Ech, zająłem się czujką i nawet nie zwróciłem uwagi jakiej centrali dotyczy temat. Wieczorem jeszcze poszukam tych ustawień.

  • #15#15

   Piotr520 wrote:

   Bo tutaj to rozumiem że wpisuję swój numer i to chyba wszystko, czy jescze muszę coś zaznaczyć przy sms?

   Warto też pomyśleć o powiadomieniu pod dwa numery.
   Wybierasz typ powiadomień ( sms, dzwonienie-warto załączyć bo sms nie zawsze dociera na czas), typ zdarzeń o których masz być powiadamiany itp.

   Piotr520 wrote:

   I czy są jakieś specjalne kody które muszę tu wpisać żeby uzbroić i rozbroić centralę, czy sam wpisuję jakiś kod?

   Wpisz w rubrykę "funkcje" np liczbę 41 czy 44. Wiele się wyjaśni

   Nie myślałeś o tym by np zajrzeć do instrukcji?

   Piotr520 wrote:

   Dzięki za link, z samym połączeniem elektrycznym jak sądzę nie będę miał większych problemów, bardziej obawiam się pierwszego uruchomienia i ustawień w programie.

   Pytałeś czy NO czy NC. W linkowanym materiale masz to wyjaśnione.

   Dodano po 1 [minuty]:

   bhtom wrote:

   Nie uważasz, że w temacie Versy pytanie o Perfectę jest trochę nie na miejscu?

   Piotr520 wrote:

   Ech, zająłem się czujką i nawet nie zwróciłem uwagi jakiej centrali dotyczy temat. Wieczorem jeszcze poszukam tych ustawień.
   Dzięki za pomoc.

   Wydzieliłem do nowego tematu.

  • #16#16

   Witam.
   Podziękowania dla Moderatora za cierpliwość i wydzielenie wątku.
   Czytanie instrukcji pomaga .Po odpowiednich ustawieniach sieci wszystko działa. Karty jeszcze nie doładowałem i pewnie dlatego nie przychodzą powiadomienia i sms, ale już mogę za pomocą sms uzbroić i rozbroić centralę.
   Dodaję ustawienia dla sieci Play, druga fotka dla wszystkich sieci

   Zostało jeszcze podłączenie ekspandera i sygnalizatora akustycznego, jak coś to będę pisał.
   Dziękuję wszystkim za pomoc.

  • #17

  • #18#18

   Witam.
   Ekspander podłączony i skonfigurowany, działa.
   Został sygnalizator akustyczno optyczny TI 700. W instrukcji jest opisane jak go podłączyć do centrali satel, ale mam pytanie odnośnie potrzeby użycia rezystorów.W tym temacie rezystor jest podpięty na +SA-, pytanie czemu tak i czy tak mam podłączyć bo w instrukcji satel nic o tym nie piszą.
   https://www. html#18141283

   Natomiast w tym temacie forumowicz bhtom pisze o jakimś rezystorze parametrycznym dla sabotażu. Też nie rozumiem czemu jest potrzebny i jak go podłączyć.

   Rozumiem że wyjścia sabotażowe sygnalizatora 2x TMP mogę spiąć razem z sabotażem skrzynki centrali, pod to samo wejść COM i Z.

  • #19#19

   Witam,

   Piotr520 wrote:

   Natomiast w tym temacie forumowicz bhtom pisze o jakimś rezystorze parametrycznym dla sabotażu. Też nie rozumiem czemu jest potrzebny i jak go podłączyć.

   Piotr520 wrote:

   Doczytałem , już wiem do czego te rezystory.

   To w końcu doczytałeś, czy nie?
  • #20#20

   Założyłem że te rezystory to są tylko do czujek. Więc rezystor muszę zamontować w obwodzie w szereg, tylko jak wartość i jaki typ ustawić, 1, 1k i jako NC?

  • #22#22

   Jeszcze raz zerknąłem w instrukcje, wychodzi że ma to być rezystor 2, 2K połączony szeregowo a typ jaki ustawić to EOL/NC. Zgadza się?

  • #23#23

   Witam,

   Piotr520 wrote:

   Zgadza się?

   Co za problem podłączyć i sprawdzić na "żywym organizmie"?
   Przecież robisz "dla siebie"...
  • #24#24

   EOL a nie OEL co oznacza, jak tłumaczył nasz kolega w jednym z linkowanych materiałów:

   dariusz. bembenek wrote:

   Skąd się bierze nazwa "EOL"?
   EOL czyli - End Of Line ("Koniec linii"). Bardzo ważne jest, aby rezystory końca linii były.. na końcu linii. Czyli mają być w czujce, a nie przy centrali (patrz: popularny błąd początkujących, którzy dla konfiguracji EOL rezystory montują przy wejściach centrali zamiast w czujkach).

   W poradniku dot. podłączenia sygnalizatora masz rysunki i taki opis:

   suworow wrote:

   1. Rezystor włączony szeregowo w obwód sabotażu sygnalizatora. Parametryzuje on linię sabotażu. Dzięki temu centrala uzna jako sabotaż nie tylko otwarcie obudowy, czy przerwę w przewodzie łączącym centralę z sygnalizatorem, ale też zwarcie tego przewodu. Można w obwód włączyć jak na przedstawionym przez kolegę @Genevo schemacie jeden rezystor i linię centrali ustawić jako EOL, jak i dwa rezystory (jeden szeregowo, drugi równolegle do styków) i linię centrali ustawić jako DEOL.

   I po co warto parametryzować linię:

   wrote:

   Co mówi aktualna norma PN-EN50131 o takich tworach jak "DEOL, EOL itp. "?
   Nic. Norma nie definiuje takich pojęć, a jedynie zaznacza, że czujka w danym stopniu powinna mieć np. ochronę przeciwsabotażową. Nie narzuca natomiast rozwiązania technicznego, tj. norma nie mówi, żeby do czujki wrzucić rezystory. Chodzi o to, że instalator ma tak podłączyć elementy systemu alarmowego, aby np. w momencie wykrycia ruchu przez czujkę centrala wiedziała, że chodzi o ruch, natomiast w momencie otwarcia obudowy czujki centrala wiedziała, że nastąpiło otwarcie (sabotaż). Jeżeli instalator ma ochotę, to może podłączyć czujkę w konfiguracji NC i zająć po kilka wejść na czujkę. Jednak... producenci systemów alarmowych wymyślili takie "optymalizacje" jak EOL, 2EOL, 3EOL m. in. po to, aby można było oszczędzać wejścia centrali. Oczywiście takie konfiguracje niosą za sobą inne udoskonalenia, jak np. uniemożliwienie w prosty sposób obejścia linii alarmowej (poprzez właśnie stosowanie "parametru" na linii, czyli rezystorów). Dla osoby raz w życiu podłączającej czujki, wnikanie w szczegóły nie jest konieczne, ale warto zapamiętać, że... rezystory do czujek naprawdę warto wkładać (czyli warto parametryzować linie alarmowe).

   Spojrzałem w kolegi profil. Sporo kolega pomaga w elektronice samochodowej... A tu przecież mówimy o takich podstawach podstaw elektroniki....

  • #25#25

   Dobra już łapę, same schematy z wpiętymi rezystorami laikowi nie wiele dają, trzeba zrozumieć jak to działa.
   Czyli gdy wybiorę dla sabotażu typ układu EOL/NC to centrala uznaje jako prawidłowy sygnał (wszystko ok) rezystancję 2, 2K dla obwodu sabotażu. Alarm wywołuje otwarcie obwodu (krańcówki) czyli brak rezystancji, albo zwarcie, czyli obwód zamknięty ale brak rezystancji. To dla tego rezystora nie można stosować w centralce bo nie wykryje zwarcia.
   Zgadza się?

  • #26#26

   Witam,Już prawie rozumiesz z tą tylko różnicą, że przy rozwarciu obwodu jest rezystancja nieskończenie duża (przerwa), a w przypadku zwarcia jest rezystancja bliska zeru (zwarcie).

  • #27

  • #28#28

   Witam,

   Piotr520 wrote:

   Takie proste

   Mam wrażenie, że dla Ciebie to proste nie jest, bo patrząc na powyższy opis wnioskuję, że i tak nic nie rozumiesz...
  • #29#29

   Witam.
   Bhtom, dam radę, po podłączeniu przetestuję jak działa sabotaż z rezystorem czy bez, z jakim ustawieniem jaki błąd otrzymam.
   Jeszcze jedno pytanie, czy sygnalizator zewnętrzny ustawiam tu

   Co z polaryzacją, bo jest zaznaczone plusem. Czy przy wejściach wyzwalających coś się zaznacza?
   Czy jest możliwość, a jeśli tak, to w których ustawieniach zaprogramowanie centrali tak, by alarm uzbrajał się powiedzmy o godz 22 i rozbrajał o 6 rano?

  • #30#30

   Witam.
   Panowie ostatnie pytanie. Skąd brać zasilanie do czujek ekspandera, chodzi o +12v?
   Ekspander ma zasilanie z centrali z pinu KPD tak jak w instrukcji. Czy zasilanie do czujek mogę brać z wejścia ekspandera oznaczonego jako +12v, są tam dwa takie wejścia czy muszę ciągnąć z AUX z centrali?

  Konfiguracja Bosch Hbl87m53uc 6367

  Bezpośredni link do pobrania Konfiguracja Bosch Hbl87m53uc 6367

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Konfiguracja Bosch Hbl87m53uc 6367