Arkusz naprawczy Electrolux Efc60468ox

Arkusz naprawczy Electrolux EFC60468OX to wytrzymały, odporny na uszkodzenia produkt, który jest idealny do naprawy urządzeń gospodarstwa domowego. Wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego, arkusz naprawczy jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, dzięki czemu można go z powodzeniem używać do naprawy sprzętu AGD. Jest on również łatwy w instalacji i można go łatwo usunąć w przypadku potrzeby wymiany. Arkusz naprawczy Electrolux EFC60468OX jest wytrzymały i wygodny w użyciu, a jego długa żywotność sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem do naprawy sprzętu AGD.

Ostatnia aktualizacja: Arkusz naprawczy Electrolux Efc60468ox

506-019-890 NAPRAWA PRALEK AUTOMATYCZNYCH
Poznań Luboń Dąbrówka Dopiewo Palędzie Stęszew Buk Puszczykowo Mosina Rokietnica Swarzędz

  505-368-468 NAPRAWA ZMYWAREK DO NACZYŃ

  509-713-784 NAPRAWA KUCHENEK PIEKARNIKÓW I
  PŁYT GAZOWYCH I ELEKTRYCZNYCH

  Gratulujemy wyboru urządzenia firmy Electrolux.

  Jeśli zakupiłeś produkt do 31 grudnia 2022 tutaj znajdziesz warunki gwarancji dedykowane dla: dużego AGD (piekarniki, płyty, okapy, kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy do zabudowy, chłodziarki do wina, szuflady do pakowania próżniowego, szuflady do podgrzewania, kuchnie wolnostojące, zmywarki, chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki, zamrażarki, pralki, suszarki, pralko-suszarki) oraz małego AGD (odkurzacze, myjki do okien, oczyszczacze powietrza, frytkownice, blendery, roboty kuchenne, miksery, ekspresy do kawy, tostery, czajniki, żelazka, parownice, stacje pary).

  Dla urządzeń zakupionych po 01 stycznia 2023 zmieniły się warunki gwarancji, odpowiednio dla: dużego AGD oraz małego AGD.

  Electrolux produkuje wysokiej jakości sprzęt gospodarstwa domowego. Poza standardowym okresem gwarancji możesz rozszerzyć ochronę Twojego urządzenia o dodatkowy rok lub 3 lata. Ciesz się swoim urządzeniem Electrolux przez długi czas.

  Czuj się lepiej w swoim domu dzięki MyElectrolux. Zarejestruj swoje urządzenia w MyElectrolux i znajdź wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu.

  • Pełna kontrola nad posiadanymi gwarancjami
  • Sprawna pomoc techniczna i serwis
  • Łatwy dostęp do instrukcji i przewodników
  • Wyjątkowe oferty i rabaty

  Punkty artykuły

  1. Osobliwości
  2. Diagnostyka pracy
  3. Demontaż
  4. Ergospace
  5. ZTF7615
  6. Ultrasmiler
  7. Subtelności naprawy
  8. Eksploatacja

   Odkurzacz jest jednym z najbardziej niezbędnych urządzeń w każdym domu, bez niewiarygodnie trudno poradzić sobie z czyszczeniem pokoju. Jednak często przerywają takie agregaty, a wielu właścicieli musi rozwiązać problem naprawy. W tym artykule omówi technologię elektrolux i sposoby samokaskładu urządzeń.

   Osobliwości

   Odkurzacz Electrolux ma wiele modeli, ale wszystkie są podobne do kompozycji wewnętrznej. Jedyna różnica z różnych modeli może być:

   • szczotki;
   • filtr;
   • rama;
   • Pojemność, która zbiera kurz.

   Odkurzacz Electrolux będzie trwał przez wiele lat, jeśli konieczne jest dbanie o Niego. W przypadku awarii można zdemontować do naprawy własnymi rękami.

   Diagnostyka pracy

   Przed rozpoczęciem naprawie konieczne jest dowiedzenie się, które rozkład się wydarzyło:

   • Niedobór może być mechaniczny, na przykład, filtr zatykający, łamanie rury węża lub drutu;
   • Dość proste jest również uszkodzenie samej obudowy za pomocą siły ciosu;
   • Najczęstszą przerwą mechaniczną wszystkich odkurzaczy jest zużycie łożysk, szczotek i dysz;
   • Niedobór może być elektryczny: kolektor błyszczy, istnieje uszkodzenie styków opłaty elektrycznej lub tarcza silnika grafitowego została zużyta.

   Przed demontowaniem odkurzacza upewnij się, że jest naprawdę złamany, ponieważ z powodu prostego przegrzania czasami przestaje działać tymczasowo. Na przykład Electrolux ZV 1030 ma pewne funkcje, ma bymetaliczną płytę, która wyłącza sprzęt w przypadku przegrzania silnika.

   Demontaż

   Aby zdemontować standardowy odkurzacz elektrolux, konieczne jest to, aby zrobić to w kilku etapach.

   1. Otwórz pokrywę komory, w której znajduje się kolektor kurzu, po odkręciu śrub i wyjmij plastikową kratkę. Należy pamiętać, czy kraty są dołączone z dodatkowymi śrubami. Jeśli tak, musisz je odkręcić i usunąć siatkę.
   2. Zdejmij pokrywę kolektora kurzu i zdobądź go. Rozważ, jak przymocowany jest kolektor kurzu. Może być przymocowany do prostych zatrzasków lub śrub.
   3. Po tym oddzieli przypadek z podstawy i wyjmij filtr, który podziela wejście i silnik.

   Podczas wykonywania wszystkich działań należy ostrożny, wyświetlić obecność wszystkich śrub i stopniowo wyłączyć je przed wyciągnięciem części z obudowy. Po tym musisz spędzić kilka bardziej demontażu.

   1. Odłącz silnik z drutu, odkręć śruby mocujące silnik.
   2. Zdemontuj sam silnik, ciągnąc obudowę za pomocą cienkich passatów lub innej cienkiej pozycji, śrubokręt jest odpowiedni.
   3. Na błonniku silnika zauważysz specjalny klej, który rozmazany orzechami. Nałóż rozpuszczalnik do kleju na orzechach i poczekaj, aż zacznie działać. Po tym odkręć nakrętkę passatsią lub kluczem.

   Ergospace

   Demontuj odkurzacz Electrolux Model Ergospace również nie jest zbyt trudny. Ma automatyczną kontrolę stanu kolektora filtracyjnego i pyłu. Odkurzacz tego modelu ma podwójną sprawę, silnik elektryczny, deska z regulatorami mocy, a także cewkę z przewodem zasilającym do siatki energetycznej.

   Aby zdemontować technikę tego modelu, musisz najpierw odkręcić śruby pod pokrywą komory kolekcjonerskiej kurzu. Następnie ostrożnie usuń górną pokrywę, bez ciągnięcia, nie uszkodzić opłat przełączających zasilanie. Następnie wyciągnij kolektor silnika i kurzu. Po demontażu narysuj diagnostykę i zbadaj problem błędu.

   ZTF7615

   Podczas demontażu tego modelu postępuj zgodnie z tym planem:

   1. Przykręć cztery śruby znajdujące się na dole obudowy;
   2. Zdejmij obudowę i odkręć śrubę, która naprawia płytę wyłącznik zasilania, a następnie ostrożnie usuń sam opłatę;
   3. Odkręć śruby zamocowane przez silnik i ostrożnie wyciągnij silnik na zewnątrz;
   4. Po wykonaniu tych prostych etapów sprawdź silnik.

   Ultrasmiler

   Zdemontuj taki odkurzacz jest bardzo prosty, ponieważ musisz wyciągnąć filtr pod uchwytem, ​​odkręć śruby na pokrętle sterowania i wyjmij go, a następnie odkręć górną pokrywę. Pociągnij pokrywę wraz z torbą zbierającą kurz i wyjmij uchwyt. Po tym, zdejmij sam obudowę i sprawdź części wewnątrz sprzętu.

   Subtelności naprawy

   Jeśli masz zły przewód, przewód nie działa, cewka uzwojenia nie działa, zbadaj samokrętkę i jego wyzwalacz mechaniczny. Sprawdź urządzenie na śmieci, które często powoduje zły klucz. Z pomocą nożyczkami lub subtelnym przejściem usuń go.

   Jeśli odkurzacz wyłącza się, nie martwiąc się i kilka minut, problem polega na przegrzaniu silnika. Tutaj musisz sprawdzić kolektor kurzu, jeśli to konieczne, wyczyść, sprawdź również wszystkie wejścia i wyjścia filtrów. Jeśli umyjesz filtry, upewnij się, że nie ma wilgoci. Wilgoć może być wyłączeniem przyczynowym.

   Jeśli jest to niemożliwe, aby dostosować moc odkurzacza, sprawdź diagram i sprawdź, czy nie ma uszkodzeń mechanicznych. Często przyczyna tego nieprawidłowego działania staje się zniszczeniem samego pokrętła regulacji mocy.

   Jednym ze wspólnych awarii jest zanieczyszczenie silnika. Jeśli tak się stało, usłyszysz osoby objące wewnątrz sprzętu lub silnego gwizdka. Musisz zdemontować odkurzacz, wyjmij silnik i sprawdź go. Jeśli widzisz na nim kurz – jest to przyczyna niezrozumiałego hałasu wewnątrz sprzętu. Wyczyść silnik, potrzebujesz zwykłego pędzla.

   Jeśli podczas badania zdemontowanego odkurzacza zauważyłeś, że filtr lub szczotka była noszona, należy je wymienić. Są niedrogie, możesz je kupić w specjalnym sklepie.

   Po naprawie musisz zebrać odkurzacz w odwrotnej kolejności. Najpierw zabezpiecz silnik i kolektor kurzu, na pewno wrzaskuję mocno. Podłącz każde zaciski, ustaw opłatę przełączania mocy, zabezpiecz ją za pomocą śruby, jeśli jest. Po wszystkich szczegóły są na miejscu, zamknij obudowę. Zabezpiecz obudowę śrubami i upewnij się, że zebrałeś wszystkie szczegóły i śruby, sprawdź, czy nie ma żadnych małych rzeczy. Następnie włącz odkurzacz i sprawdź go.

   Eksploatacja

   Pamiętaj, że próżnia Electrolux jest wysokiej jakości sprzętem na sumieniu. Agregaty są trwałe i odporne na zużycie, ale tylko podlegają właściwej operacji.

   • Na przykład użyj techniki, na przykład, nie trzeba próżnić w garażu ani na schodach, gdzie wiele kamieni może uszkodzić każde urządzenie.
   • Nie przegrzewaj urządzenia, powinno być „odpoczynku” co 15 minut. Gdy tylko fajnie, odkurzacz może nadal pracować. Wiele odkurzaczy Electrolux ma wbudowany regulator przegrzania i wyłączyć automatycznie.
   • Systematycznie musi troszczyć się o składniki odkurzacza. Torba do zbierania pyłu Konieczna jest czyszczenie po każdym użyciu. Wszystkie filtry, uszczelki i węże regularnie sprawdzają, a także oczyszczają z kurzu.

   W sprawie naprawy próżniowej próżniowej elektrolux zobacz następujący film.

   Arkusz naprawczy Electrolux Efc60468ox

   Bezpośredni link do pobrania Arkusz naprawczy Electrolux Efc60468ox

   Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

   Ostatnia aktualizacja Arkusz naprawczy Electrolux Efc60468ox